Akşamdan 🚫😩 Kalanlara Tavsiyeler 💯

19 defa okundu Yorumlanmadı , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Bütün kadınların akşamdan kalma baş ağrısını önlemek için ipuçlarına ihtiyacı var. Sınırın üstünde alkol almak geceden kalmaya neden olur. Baş ağrısının yanı sıra bulantı, ishal, ışığa-sese duyarlılık ve halsizlik de yaşayabilirsiniz. Akşamdan kalmayla gelen baş ağrısını veya mide bulantısı ile baş etmenin en kolay yolu, her şeyden önce buna meydan vermemektir; bundan dolayı, işte size akşamdan kalmayı engellemek için şahane ipuçları.

1.O Şatları Atmadan Önce Yemek Yiyin

Baş ağrısını engellemek için en iyi önlem, aç karına alkol almamaktır. Şık elbiseniz içinde karnınız şiş görünmemek için salatadan vazgeçmemek çekici olabilir ancak vücudunuzu karbonhidrat ve proteinle doldurmak akşamdan kalmanın şiddetini azaltmaya yardımcı olacak. Boş mideyle içki içmek her şeyi daha kötü hale getirir.

2.Alkol Almadan Önce Önce Multivitamin Alın

Fazla alkol almak susuzluğa ve besin kaybına sebep olur, yani bu kaybı azaltmak için öncesinde multivitamin alın.

3.Sınırlarınızı İyi Bilin

İçki içerken, akşamdan kalmayı önlemenin apaçık yolu limitleriniz dahilinde içmektir. Eğer berrak bir zihin ile uyanmak istiyorsanız aşırıya kaçmayın ve dikkatli olun.

4. Baş ağrısını kesmek için naproxen ya da ibuprofen gibi anti-inflamatuar ilaçlar alınabilir.

5.Şatlar Arasında Lıkır Lıkır Su İçin

Bir su bir alkol tüketin. Bu sıvı kaybını azaltır ve sizi hızınızı belirlemeye mecbur bırakır.

6.Ya da Daha da İyisi, Gatorade ya da Spor İçecekleri

Sadece susuzluktan ötürü değil, içki içtikten sonra da çok kötü hissedeceksiniz, çünkü bir sürü vitmain ve minareli tuvaletiniz ile dışarı attınız. Spor içecekleri dengeyi sağlamak ve elektrolitleri geri yüklemek için harika.

7. Soda Yerine Meyve Suyu İle Karıştırın

Soda kan dolaşımında alkolün emilimini hızlandırırken, meyve suları kaybedilen vitaminleri yenilemek açısından yardımcı olabilir. Bunlardan bir tanesi açıkça sizin için daha iyi!

8. Sigaradan Uzak Durun

Gerçek sebebi halen tartışmalı olduğu halde, sigaranın akşamdan kalmalık semptomlarını arttırdığı düşünülmektedir. Sarhoşken o sigaradan uzak durun, bunu yaptığınız için çok daha iyi hissedeceksiniz.

9.Yatağa Girmeden önce MUTLAKA! Su İçin

Sonunda eve geldiğinizde bayılmak çok kolay, ancak yatağa girmeden önce büyük bir bardak su için ve ertesi sabah hazır olması için bir diğer bardağı yatağınızın yanına bırakın.

10. Uyuyun

Son olarak, biraz uyuyun. Uyurken, vücudunuz ona verdiği zararı tamir eder. Dinlenin ve yapabilirseniz yataktan çıkmayın!

Yorum Yaz