Baharatlardan Yapılan🥄 Karışımlarla 👍 Cilt Bakımı 💋

37 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

baharat cilt bakımı

@baedyxo

Hepimiz canlı, yumuşak aynı zamanda parlak bir cilde sahip olmak isteriz. Bu amaçla cilt bakım ve makyaj ürünlerine ciddi paralar öderiz. Güzel görünmek, kendini iyi hissetmek için doğal bir davranıştır bu. Ancak kimi zaman büyük beklentilerle aldığımız, bir arkadaşımızın veya markanın önerdiği ürünlerden istediğimiz sonuçları alamayabiliriz.

Bende ucuz ya da pahalı aldığım bir çok cilt bakım ve makyaj ürününde çoğu zaman aynı sonuçla (bir çok akne, leke) karşılaştım. Bu yüzden organik ürün kullanmaya karar verdim. Araştırmalarım beni baharatlara yönlendirdi.  Başta şüpheli yaklaşsam da aldığım sonuçlar beni mutlu etti.

Şimdi sizlere cilt bakımında kullanabileceğiniz baharatlardan kısaca bahsedeceğim. Yararlarını ve kullanım şekillerini kısaca yazmaya çalıştım. İlginizi çektiyse internette ilgili baharat ismi ile araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

Zerdeçal 

Bu Hindistan baharatı müthiş. Sadece parlak bir cilt sağlamakla kalmıyor aynı zamanda kırışıklıkları azaltıyor ve akne, ekzama, kuru cilt gibi olumsuz cilt durumlarını azaltıyor. Zerdeçalı bal ile birlikte maske yaparak veya limon ile birlikte (büzüştürücü olarak) kullanabilirsiniz. Leke bırakabileceği için önerim kağıt havlu kullanarak uygulama yapmanız. Bu kesinlikle baharatla gelen

Kırmızı Biber

Kırmızı biber, organik cilt bakımı hayatıma başladığımdan itibaren beni şaşırtıyor. Yüksek oranda A,B6, C, K ve E vitaminleri içermesi nedeniyle tüm cilt bakımınızı kapsıyor ayrıca varislerin oluşumunu engelliyor ve iyileştiriyor. Kırmızı biberi kakao yağı gibi organik yağlarla kullanmalısınız.

Zencefil

Zencefil yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Akne ile savaşır ve yanık, deri kabarmalarını rahatlatır. Sıvı olarak cilde uygulanması gerekir.

Kimyon

Kimyon deri enfeksiyonlarını önler, kesik ve yaraları iyileştirir ve kuru cildinizi kendine getirir. Yağlar, deniz tuzu, limon suyu ve yoğurt ile kullanmak gerekir. Ayrıca kimyon tozunu pudra fırçası kullanarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Sarımsak

Gizli güçlere sahip bir kahraman 🙂 Yemeklere lezzet katar, yaşlanmayı geciktirir, akneleri kaybeder, her türlü enfeksiyona iyi gelir, iskelet-kemik yapısını güçlendirir, kan basıncını dengeler, kan şekerini ayarlar, bağışıklık sistemini güçlendirir… liste uzar gider. Eğer kokusunu sorun etmiyorsanız, zeytinyağı, hindistan cevizi ile ezilmiş sarımsağı bir karışım yaparak kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz