Göz Çevresi Bakımı

213 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

göz çevresi bakımı

Göz Çevresi Bakımı

Gözler ve göz çevresi estetik açıdan çok önemli bir etkiye sahiptir; bu nedenle göz çevresi bakımı her zaman için kadınlar ve hatta erkekler tarafından da merak edilen bir konudur. Göz çevresi, belli bir yaştan sonra bozulmaya başlamaktadır. Bunu mümkün olduğunca geciktirmek ya da ortaya çıkan sorunları azaltmak için dikkat edebileceğimiz bazı noktalar bulunur.

Göz Çevrenizin Güzelliğini Koruyun!

Göz çevresi bakımı nasıl yapılır? Araştırması yapan bireyler için uygulanacak birbirinden farklı yöntem vardır. Oluşan koyu renk halkaları doğal seyrine bırakmak zorunda değiliz; alacağımız önlemler ve yapacağımız bazı uygulamalar ile durumu mümkün olduğunda kontrol altına alma şansımız vardır. Göz çevresi bakımı için yapmamız gerekenler:

  • Göz çevrenize ve altlarına düzenli olarak masaj yapmak çok etkili bir yöntemdir. Burada çok önemli bir ayrıntı vardır; göz altlarınıza asla çok bastırarak ve tüm elinizi kullanarak masaj yapmamalısınız. Parmaklarınızın ucunu kullanın ve küçük vuruşlar şeklinde masajınızı yapın.
  • Peeling gibi cilt uygulamaları yaparken göz çevrenize bu tip ürünlerin değmemesine özen gösterin. Göz çevresi cildi çok ince olduğundan bu ürünler zararlı olabilir.
  • Göz çevreniz sürekli olarak nemli olursa cildinizin kurumasını ve kırışmasını önleyecek bir etki yaratacaktır. Bu nedenle daima göz çevrenizin nemli kalmasına dikkat etmelisiniz.
  • Göz altlarınızdaki kaz ayaklarından ve kırışıklıklardan şikayetçiyseniz bazı doğal bitkisel ürünler ile bu probleminize çözüm bulabilirsiniz. Örneğin kayısı çekirdeğinin yağı bu konuda oldukça etkili ve bilinen bir yöntemdir. Hassas, yavaş ve küçük dokunuşlar ile yağı sürün. Cildinizin temiz olması ve yağın durulanmaması gerekmektedir.
  • Göz altlarındaki torbalar ve morluklar da sık karşılaşılan sorunlar arasındadır. Bu tip problemler için de bitkisel bir çözüm önerebiliriz; buğday yağı! Vurguladığımız gibi yağı uygularken asla bastırmadan, parmak uçlarınızla ufak ufak vurarak ürünü cilde emdirin.

Göz çevresi bakımı için çok sayıda kozmetik ürün de bulunmaktadır. Göz çevresi bakımı kremleri arasından seçim yaparken mümkün olduğunca doğal içerikli ve tahrişe yol açmayacak kremleri bulmaya özen gösterin. Doğru ürünler ve düzenli bakım sayesinde göz çevresi bakımı sürecinde sıklıkla görülen sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Yorum Yaz