Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Göz Kalemi Uygulaması

986 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

göz kalemi nasıl sürülür

Makyajın en sıradan ürünü nedir diye düşünsek ilk aklımıza gelmesi gereken ürünlerden birisidir göz kalemi. Son dönemlerde makyajların doğallaşması ile birlikte göz kalemi kullanımı etkisi kadar yaygın ve trend olmasa da, yine de kadınların kolay kolay vazgeçemeyeceği uygulamalardan biri.

Göz kalemi nasıl sürülür?

Göz içine ya da göz dışı çizgisine göz kalemi uygularken, kalemi çok hassasça uygulamak istediğiniz noktaya değdirip sağa ve sola doğru hafifçe hareket ettirin. Daha sonra bir fırça yardımı ile aynı haraketler ile kalemi göz çizgisine yayın.

Bonus: Göz kaleminizin akmaması için ne yapmalı? Kalemi uygulamadan önce göz çizginize hafifçe far uygulayın. Sonrasında kalemi uygulayıp yayın ve üzerine tekrardan hafifçe far geçin. Böylelikle iki farın arasında kalan kalem son derece dayanıklı olacaktır.

Göz içine kalem çekmek

Peki,

Göz içine koyu renk kalem kullanmak gözü küçültür mü?

Göz içine beyaz kalem kullanmak gözü büyütür mü?

Göz içine kullanılan kalem aslında bakışları ve ifadeyi etkileyebilen bir uygulamadır. Göz içine kullanılan siyah kalem, gözlerin daha keskin ve seksi bakmasını sağlayabilir. Göz içine uygulanan açık renk kalemse bakışların daha masum gözükmesini sağlayabilir.

Yani göz içerisine açık ve koyu renk kalem kullanılması, gözün iç hacmini etkiler. Bu da daha çok bakışların ifadesini değiştirir. Gözleri asıl büyüten uygulama ise gözün dış çizgilerine yapılan kalem ve makyaj uygulamasıdır. Yani siz göz içinize siyah bir kalem uygulayıp gözünüzün dış çizgisine de eyeliner ve kalemle makyaj yaptığınızda gözlerinizi büyütür, kısık ve seksi ifadeyle bakan gözlere sahip olursunuz.

Bunun tam tersini yapıp göz içinize aydınlık bir kalem uygularsanız, gözünüzün dış çizgisini de makyaj yapıp belirginleştirirseniz gözünüzün hem iç hem dış hacmini büyütmüş olursunuz.

Renkli göz kalemi nasıl sürülür?

Bir de mavi ve yeşil gözlere yeşil kalem uygulaması vardır. Bu da en klasik göz kalemi uygulamalarından birisidir. Bu uygulamayı genelde göz rengini ön plana çıkarmak için yaparlar.

Renkli gözlere uygulanan aynı renkteki kalem tam tersi bir etki yaratarak göz renginin daha boğuk görünmesini sağlayabilir.

Göz kaleminin, göz makyajını desteklemek ve vurgulamak için farla birlikte göze yedirerek kullanılması en uygun kullanım şeklidir. Göz kalemi nasıl sürülür ilgili kendi tecrübelerinizi lütfen yorum olarak paylaşın.

Yorum Yaz