Gözleri Büyük Göstermek İçin Ne Yapılabilir?

854 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Gözleri Büyük Göstermek! Ama Nasıl?

Herkes iri gözlere sahip değildir ama doğru bir makyajla gözleri büyük göstermek mümkündür. Peki, gözleri büyük göstermek için ne yapabilirim? Konu tamamen makyajınızı nasıl uyguladığınız ile ilgili. Bu gözleri büyük gösteren makyaj hileleri ile, çok fazla zaman ve çaba harcamadan istediğiniz büyük gözlü görünüşü yaratabilirsiniz. Yaşasın!

1.Makyaj Çantanıza Bol Miktarda Maskara Bulundurun

Gözleri büyük gostermek

Maskara uygulaması en kolay şeylerden biridir ve gözlerin görünümüne büyük etkisi vardır. Hem alt hem de üst kirpiklerinize süreceğiniz bir kat, istediğiniz büyük görünümlü gözlere ulaşmak için doğru bir başlangıç noktası. Makyaj uzmanları, uzun gösterici maskaranın ardından, kirpikleri kalınlaştırıcı maskaradan bir kat daha sürmeyi öneriyor. Bu ikili, canınızı sıkan küçük görünen gözleriniz konusunda yardımcı olacak ve kirpiklerinizin uzun, dolgun görünmesini sağlayacak.

2. Göz Kapağının Orta Hizasına Beyaz Bir Hat Göz Kalem Çekin

Gözleri Nasıl Büyük Gösterebilirim
Bu hiza, kirpiklerinizin alt kısımda, göz kapağı ile buluştuğu alanın hemen üzerinde yer alır. Bu hizayı ince bir tabaka ya da beyaz astarla kapatmak, gözlerinizin daha büyük görünmesine oldukça destek sağlayabilir. Evet, siyah göz kalemi size çok seksi, esrarengiz bir hava katar ama aynı zamanda gözlerinizin daha küçük görünmesini sağlar. Gözleri büyük göstermek için beyaz kalem ihtiyacınız var.

3. Temel Renk Tonları Yerine, Renkli Tonlardaki Göz Kalemlerini Deneyin

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Gözleri büyük göstermek için göz kalemi nasıl sürülür?
Kahverengi ve siyah astar kalemlerin kölesi olmaktan vazgeçmelisiniz. Makyaj uzmanları, renkli göz kalemlerinin gözünüzün daha büyük görünmesini ve her zamanki makyaj rutininizi değiştirip güzelleştireceğini söylüyor. Bir anda bu işe girişmeye hazır değilseniz, size biraz renk veren ancak çok da keskin bir renk olmayan bir kalemi deneyin. Ancak eğer gerçekten çılgınca bir iş yapmak istiyorsanız, gözü büyük göstermek için deniz mavisi , mor ya da yeşil göz kalemi deneyebilirsiniz.

4.Doğru Kapatıcı ile Koyu Halkalarda Kurtulun

Gözleri Büyük Göstermek Resimli
Makyaj uzmanları gözlerinizin altındaki koyu halkaların gözlerinizi daha küçük gösterdiğini doğruluyor. Peki ya çaresi? Kapatıcı ile bu bölgeyi kapatarak tüm ten renginizi dengeleyin. Kendi rengi tonunuzdan biraz daha açık olanı seçerek ince bir şekilde bu bölgeye uygulayın, böylece daha doğal bir görünüm elde edeceksiniz.

5. Göz Kıvrımında Kahverengi Göz Farı Kullanın

Gözleri Büyük Göstermek Makyaj
Bu kadınların yıllardır uyguladığı bir yöntem, çünkü gerçekten işe yarıyor. Gözlerinizin daha büyük ve parlak görünmesine yardımcı olmak için göz kıvrımında orta tonda bir kahverengi kullanın. Son makyaj trendleri takip etmek adına, parlak bir renk yerine mat rengi tercih edin. Bu öyle kolay ve gözlerinizi öyle güzelleştiriyor ki, ona bayılacaksınız.

6.Kirpiklerinizi Her Gün Kıvırın

Gözleri Büyük Göstermek Kirpikleri Kıvırmak
Kıvrılmış kirpikler gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilir. Bunu yapması da çok kolay ve günlük rutininize eklememeniz için herhangi bir mazareti yok. Hatta bunu daha etkili hale getirmek için, kirpik kıvırıcı aletinizi fön makinesi ile birkaç saniye ısıtabilirsiniz. Kırılmaları ve izleri önlemek için kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra daime maskara sürün.

7.Kaşlarınızı Düzenli Olarak Kontrol Edin

Gözleri büyük gostermek kirpikler
Ya kaşlarınızı kendiniz kontrol edin, ya da bunu yapması birine para ödeyin fark etmez ancak onlara şekil vermek ve bu şekli korumak önemlidir; gözlerinizi çerçeveleyen düzgün kaşlar onların daha büyük görünmesini sağlar. Onları cımbızla ya da ağda ile alabilirsiniz, ancak aradığınız stilden kopmamak adında kaşlarınızı düzenli olarak kontrol edin, onları almanızın vakti gelmiş ya da kıllar düzensiz, farklı yerlerde çıkmaya başlamış olabilir.

8.Gözleriniz Köşesinde Beyaz Göz Farı Kullanın

Gözler Nasıl Büyük Gösterilir
Gözleri büyük göstermek için far mutlaka kullanmalısınız. Emin olun, bu gerçekten işe yarıyor. Bu far, gözlerinizin gerçek hayatta olduğundan daha büyük olduğu yanılsamasını yaratacaktır, bu hileyi aynı zamanda selfie ve diğer fotoğraflarda da kullanabilirsiniz. Göz makyajınıza başlarken her gözün iç köşesine biraz beyaz göz farı sürün ve sonra bu fara biraz gölge katarak gözün diğer ucuna doğru makyajınızı tamamlayın.

9. Kirpiklerinizi Uzatmak için Diğer Kullanışlı Araçları Uygulayın

Gözleri Büyük Göstermek Makyaj Hileleri
Eğer siz de benim gibi kirpik kıvırma aracının tek seferde tüm kirpiklerinizi koparmasından korkuyorsanız ya da bir kirpik kıvırıcı aletiniz yok ise, merak etmeyin bunu yapmanın başka kolay yolları da var. Bir makara ya da pamuklu çubuk ucunu bunun için kullanılabilir, hem alttaki hem de üstteki kirpiklerinizin başlangıç noktasından itibaren bu aparatlar yardımıyla onları çekiştirebilir ve onların uzamasına ve düzelmesine yardımcı olabilirsiniz.

10. Makyajınızda Açık Renkler Kullanın

Gözleri İri Göstermek
Ve son olarak bu çok ilginç ve çığır açıcı olmayabilir ama gözlerin süper büyük ve güzel görünmesini sağlamak için oldukça etkili! Koyu makyajlı gözler harika görünüyor olabilir, ancak bazen gözleriniz için çok ağır olabilir ve çok dikkat çekerek üzerinizde taşıdığınız renklerin kaybolmasına sebep olabilir. Bu koyu tonları , soluk pembe, gümüş, beyaz ve hatta altın rengi gibi biraz daha basit ve ince bir renk ile değiştirin – bu ronlar gözlerinizi açığa çıkaracak!
Peki bugün bunlardan hangisini gündelik makyaj rutininize ekleyeceksiniz? Gözleri büyük göstermek için sizin paylaşabileceğiniz başka ipuçları var mı?

Yorum Yaz