İnce ve Zayıf Saçlara 📝Nasıl Bakım Yapılır 💆‍♀️ …

9 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

@stylistanna

Saç bakımı her kadının ortak problemi. Saç bakımı denilince saç dökülmesinden, saç köklerinin zayıflaması ve yağlanmasına kadar bir çok olumsuzlukların giderilmesini kapsıyor. Bu yazımızda zayıf ve ince saçlarımızı daha kalın ve güçlü saçlara dönüştürebilmenin ipuçlarını paylaşacağız. Unutmadan söyleyelim…Kan ve hormon değerlerimizi belli aralıklarla baktırmayı unutmayın.

Zayıf ve İnce Saçları Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı

1.Saça Protein Takviyesi

Protein tedavisi daha kalın ve güçlü saçlar için güzel çözümlerden birisi. Saça protein tedavisi haftada bir ya da iki kere saçınızın güçlenmesine yardımcı olmak için uygulanır. Bu tedavi saçınızı, saç telleri için hayati olan besin maddeleri ve saçınızı güçlendiren keratin gibi proteinler ile destekler. Protein tedavisi ayrıca saçını kimyasal maddeler ile renklendirmiş ya da saçının rengini açmış kişiler için de mükemmeldir. Protein tedavisi ayrıca saçın derinlemesine tedavi için de kullanılmaktadır.

2.Hint Yağı İle Saç Bakımı

Hint yağı güçlü ve kalın saçlara sahip olmak için harikadır çünkü saçların uzamasına katkı sağlayan yüksek oranda E vitamini ve yağ asidi içerir. Saç derisine hint yağı ile haftada 2 – 3 kez düzenli masaj yapabilirsiniz. Gözenekleri kapamadan saç derisinin nemlendirilmesine yardımcı olur.

3.Aşırı Isıdan Uzak Durun

Sıcaklık ile verilen hasar saçınıza yapılabilecek en kötü şey çünkü bu doğal buklelerin kaybolmasına ve saçınızın zayıflamasına sebep olur. En iyisi, saçınızın kendi kendine açık havada kuruması ya da saç kurutma makinenizin soğuk kurutma seçeneğini kullanın. Bu bukleleri korumaya yardım edecek ve saç kırıklarının oluşmasını engelleyecektir. Eğer sıcak kurutmaya mecbur iseniz, ısı koruyucu ile birlikte ayda en az iki kez bu şekilde kurutmaya çalışın.

4.Saçınızı Nemlendirin

Nemlendirmek saçınız için harika olacak çünkü saçınızı kırılmalara karşı daha az meyilli hale getirir ve saçınızın uzunluğunu korumaya yardımcı olur. Bu konuda su içeren nemlendirici kullanmak önemli, çünkü su üst derinin sağlıklı ve iyi beslenmiş halini korumak için önemlidir.

5.Koruyucu Stiller

Koruyucu stiller saçın uzunluğunu korumak ve saç tellerini çok kötü etkileyebilecek olayları engellemek için harikadır. Bu stiller, kurdele, topuz, peruk ve daha fazlası aralığında değişmektedir. Unutmayın, saçınızın koruyucu bir stilde olması, onu ihmal edebileceğiniz anlamına gelmiyor. Her zaman, saçınızı temizlediğinize ve koruduğunuza emin olun ve sizin için en iyi olan usule bağlı kalın.

Yorum Yaz