Saç Bakım Yağları Ve Faydaları

197 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Saç Bakım Yağları

Saç Bakım Yağları

Saçlarınız için en iyi ve doğal saç bakım yağları hiç merak ettiniz mi? Her kadın ipeksi saç tellerini sever. Her şeyden önce, ipeksi saç telleri sofistike ve seksi görünmenizi sağlayan çok çeşitli şık stiller sunan sağlıklı saçlar anlamına gelir. Bununla birlikte, bu düzgünlük ve ipeksi saçlara sahip olmak için gerekli “seramid”den saçları mahrum bırakan bazı kimyasal ürünlerden ötürü bu her zaman çok da kolay değildir.

Neyse ki, bu durumun üstesinden gelmeniz için köşeyi dönmüş olmanıza gerek yok. Bunun için seramid içeren saç bakım yağları imdadınıza yetişecek. Bu yağlar, saçınızın parlaklığını ve yumuşaklığını arttırmak için iç içe geçmiş saçlarınızı düzeltecek, yatıştıracak ve ayrıca saçlarınızdaki protein kaybını da önlemeye yardımcı olacaktır.

Saç Bakım Yağları ve Faydaları

1.Kenevir Tohumu Yağı

Kenevir tohumu yağı saçlar için en faydalı bitkisel saç bakım yağlarından bir tanesidir. Bu yağ, kenevir bitkisinin tohumlarından elde edilir ancak endişelenmenize gerek yok, elde edilen ürün içinde narkotik özellik barındırmaz. Kenevir tohumu yağının %25i, saçta keratin üretimini kolaylaştırmaya yardımcı olan bir proteindir. Ayrıca bu yağ saçı güçlendirir ve yumuşatır.

2.Ceviz Yağı

Ceviz yağı içeriğinde saçlar için gerekli olan ve pürüzsüz parlak ve canlı saçları destekleyen yağ asitlerinden yüksek miktarda barındırır, özellikle diyetinize dahil ettiğinizde faydasını daha çok görürsünüz.

3.Ayçiçeği Yağı

Ayçiçeği yağı önemli miktarda E Vitamini içerir ve saçlarınızı yumuşatan, yatıştıran bir yağ olarak kullanabileceğiniz en iyi doğal yağlardan biridir. Yumuşatıcı yağlar, saçların etrafında koruyucu bir zar görevi görür, nemi içine hapseder, kıvrımları korur ve saçları daha parlak hale getirir.

4.Yasemin Yağı

Yasemin yağı üretimi çok pahalı olan bir yağdır, bu yüzden ticari saç ürünlerinde çok fazla bulunmaz. Ancak saç derisi sorunları için idealdir ve aynı zamanda yumuşatıcı yağ görevi de görür. Yasemin çiçeğinden elde edilen yağ, yasemin esansı olarak bilinen ürünün katkılı halidir ve saç bakımı için de etkili bir üründür.

5.Kamelya Çiçeği Yağı

Kamelya yağı, çoğunlukla Çin ve Japonya’da yetiştirilen yabani bir çiçekten elde edilir. Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 yağ asitleri, polifenoller ve E vitamini içerir. Kamelya yağı da ideal saçı yumuşatan yağlar dan biridir.

6.Buğday Tohumu Yağı

Bitkisel saç bakım yağlarından bir diğeri olan buğday tohumu yağı, yüksek E vitamini konsantrasyonuna sahiptir. Aynı zamanda vitamin A, B ve D kompleksi, protein ve lesitin içerir. Buğday tanesinin çekirdeğinden çıkarılan bu yağ, zengin ve kalın bir kıvama sahiptir.

7.Haşhaş Tohumu Yağı

Afyon haşhaşının tohumlarından elde edilen bu yağ, üretim sürecini tamamladığında her hangi bir narkotik yan etkiden arındırılmış olur. E vitamini ve esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir, üst derinin yumuşatılmasına ek olarak hidrasyonu ve esnekliği artırır.

Saç Bakım Yağları Nasıl Uygulanmalı

  • Kenevir tohumu yağı, buğday tohumu yağı veya haşhaş tohumu yağını kendi başlarına saç kremi olarak kullanın ya da ısı önleyici saç kremi ile karıştırmayın. Protein içerdikleri için her seferinde sadece bir tanesini kullanın, üçünü bir arada kullanmak saç için çok fazla olacaktır.
  • Sıcak yağ uygulamaları için ceviz yağı kullanın. Yüksek bir uçuculuk eşiğine sahiptir ve ısı ile birlikte kullanıldığında bozunmaya uğramaz.
  • Saçınıza şekil verdikten sonra yasemin yağı ve kamelya yağı kullanın. Oluşturduğunuz saç stilini sabitlemek ve bozulmamasını sağlamak için birkaç damla uygulamanız yeterlidir.
  • Saçınızı yıkamadan önce şampuanınıza 1-2 yemek kaşığı ayçiçeği yağı ekleyin.
  • Salata soslarında ceviz yağı ve haşhaş tohumu yağı kullanın.
  • Diyetinizdeki ayçiçeği tohumu, haşhaş tohumu ve ceviz ekleyin. Bu ürünleri günde az bir miktarda herhangi bir öğününüze eklemeniz yeterlidir.

Başlıca tavsiye edilen saç bakım yağları paylaşmaya çalıştık. Sizin kullandığınız ve tavsiye edebileceğiniz bitkisel saç bakım yağları var ise lütfen yorum bırakın.

Yorum Yaz