Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

289 defa okundu Yorumlanmadı kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Vücut sıkılaştırma yöntemleri

Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Vücut sıkılaştırma yöntemleri daha genç ve güzel bir görünüme kavuşmanız için kilit noktalardan bir tanesidir. Kadınlar estetik bir vücuda sahip olmayı isterler; bunun için yapılan diyetler ve sporlar zaman zaman etkili olmayabilir. Mesela çok kilo veren bir insanın vücudunda gevşemeler görülmesi sık rastlanan bir durumdur. Vücut sıkılaştırmak için birçok konuya dikkat etmek gerekmektedir.

Fit Bir Görünüm Hayal Değil!
Her insan fit görünmeyi ister fakat zaman zaman bunun için gerekenleri yapmayabilir ya da eksik-yanlış uygulamalar nedeniyle istediği sonuca ulaşamayabilir. Yazımızda bu konu hakkında dikkat edebileceğiniz noktalar hakkında bilgi vereceğiz. Önereceğimiz vücut sıkılaştırma yöntemleri sayesinde fitleşme konusunda yeni karar aldıysanız ya da daha önce sıkılaşmayı deneyip de başaramadıysanız bu sefer isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz:

  • Beslenme düzeni her şeyden önce gelmektedir. Tek başına yoğun ve uzun süre spor yapsanız bile bunu iyi ve doğru beslenme ile desteklemezseniz istediğiniz sonucu elde etmeniz oldukça zordur. İlk olarak protein almanızı ve beslenmenizde bunu eksik etmemenizi tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni proteinin sindirimi uzun sürelidir. Bu süre sizi hem tok tutar hem de vücudunuza enerji sağlar. Su içerek, süt ve kalsiyum ürünleri, yulaf, sebze-meyve, kakao (günlük bitter çikolata tüketimi ) gibi besinleri tüketerek kilonuzu kontrol altına alabilirsiniz.
  • Beslenmenin yanında bilinen bir başka etken de spor yapmaktır. Beslenme ve spor birbirini desteklediği sürece fit bir hale gelmeniz çok daha kolay ve sağlıklı olacaktır. Kardiyo egzersizleri, pilates ve yoga gibi birçok egzersiz türünü tercih edebilirsiniz.
  • Vücut sıkılaşma yöntemleri sadece spor ya da beslenme ile sınırlı değildir. Doğal bitkisel ürünler ve maskelerle de vücudunuzu sıkılaştırmanız mümkündür. Bu karışımlardan biri özellikle çok etkilidir; kahve telvesi karışımı! Bunu çok kolay bir biçimde hazırlayabilirsiniz; Şeker ( 3 yemek kaşığı), bir fincan kadar kahve telvesi ve Hindistan cevizi yağı ( 6 yemek kaşığı) karışım için yeterlidir. Bunları birbiriyle çok iyi karıştırmanız gerekmektedir. Mikrodalgada cam bir kap yardımıyla ısıtın. ( 30 saniye yeterli ) Bacaklarınıza bu karışımı sürüp streç ile sıkıca sarın. 1 saat durduktan sonra yıkanın.

Gevşek vücut nasıl sıkılaşır derdiniz bu yöntemler sayesinde kolayca sona erebilir. Disiplinli ve kararlı olursanız ve doğru vücut sıkılaştırma yöntemleri uygularsanız kısa sürede vücudunuzda ki olumlu ve güçlü etkilerini fark edebilirsiniz.

Arama Terimleri: vucut sikilastirma yontemleri, gevşek vücut nasıl sıkılaşır
Yorum Yaz